Present perfect

موسسه پایا پروژه به عنوان متصدی انجام پروژه های زبان انگلیسی   وظیفه ی خود می داند که در راستای آموزش زبان و ادبیات انگلیسی گام های موثری را بردارد. با توجه به اینکه یک دوره آموزشی زبان انگلیسی مستلزم تمرین و تلاش بسیار است. اما این موسسه تلاش می کند سهم کوچکی در جهت یادگیری شما داشته باشد.

مقدمه

زمان حال کامل به عمل یا حالتی اطلاق می‌شود که یا در زمان نامشخصی در گذشته رخ داده است (مثلاً قبلاً صحبت کرده‌ایم) یا از گذشته شروع شده و تا زمان حال ادامه یافته است (مثلاً از یک ساعت گذشته مضطرب شده است). این زمان با حرف have/has + فعل ماضی تشکیل می شود. ساخت این زمان فعل ساده است. عنصر اول have یا has است، بسته به موضوعی که فعل با آن همراه می شود. قسمت دوم فعل ماضی فعل است که معمولاً با افزودن -ed یا -d به فعل اصلی (مثلاً walked, , typed, perambulated, laughed) تشکیل می‌شود. افعالی که فعل های گذشته نامنظم دارند (مانند, said, known, won, thought, felt,).

عمل ناتمام

. ۱ زمانی از این زمان استفاده می کنیم که بخواهیم در مورد اعمال ناتمام یا حالت ها یا عادت هایی صحبت کنیم که از گذشته شروع شده و تا زمان حال ادامه دارد. معمولاً از آن برای گفتن “چقدر” استفاده می کنیم و به “از زمان” یا “برای” نیاز داریم. ما اغلب از افعال ثابت استفاده می کنیم.

I’ve known Karen since 1994.

She’s lived in London for three years.

I’ve worked here for six months

‘Since’ and ‘For’

ما از «since» با یک زمان ثابت در گذشته (۲۰۰۴، ۲۳ آوریل، سال گذشته) استفاده می‌کنیم. زمان ثابت می تواند عمل دیگری باشد، که در گذشته ساده است (از زمانی که من در مدرسه بودم، از زمانی که وارد شدم).

I’ve known Rita since 1996.

I’ve liked cake since I was 7.

He’s been here since 1AM.

ما از “for” با یک دوره زمانی (۲ ساعت، سه سال، شش ماه) استفاده می کنیم.

I’ve known Sara for eight years.

I’ve been playing for hours.

She’s had the flu for a week.

عمل تمام شده

۲: تجربه زندگی اعمال یا رویدادهایی هستند که در طول زندگی یک فرد اتفاق افتاده است. ما نمی گوییم که این تجربه چه زمانی اتفاق افتاده است و فرد باید الان زنده باشد. ما اغلب در اینجا از کلمات “never” و “ever” استفاده می کنیم.

I have been to Iran.

They have been to Paris two times.

We have never watched that movie.

 

۳: با یک کلمه زمانی ناتمام (این ماه، این هفته، امروز). بازه زمانی همچنان ادامه دارد.

I haven’t seen her this month.

She’s drunk a coffee today.

I’ve already changed house once this year!

۴: یک عمل تمام شده با نتیجه در زمان حال (تمرکز بر نتیجه). ما اغلب از زمان حال کامل برای صحبت در مورد چیزی که در گذشته نزدیک رخ داده است استفاده می کنیم، اما در حال حاضر درست یا مهم است. گاهی اوقات می توانیم از گذشته ساده در اینجا استفاده کنیم، به خصوص در انگلیسی ایالات متحده.

I’ve lost my keys

She’s twisted her leg (so she can’t walk today).

They’ve missed the plane (so they won’t be on time).

 

۵: همچنین می‌توانیم از زمان حال کامل برای صحبت در مورد اتفاقی که اخیراً رخ داده است استفاده کنیم، حتی اگر نتیجه واضحی در زمان حال وجود نداشته باشد. این امر زمانی رایج است که می خواهیم اخباری را معرفی کنیم و اغلب از کلمات “فقط / هنوز / قبلا / اخیرا” استفاده می کنیم. با این حال، گذشته ساده نیز در این موارد، به ویژه در انگلیسی ایالات متحده، صحیح است.

The teacher has given a speech.

I’ve just talked to my son.

The Mayor has assessed a new plan for the airplane.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوزده + 17 =

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ساعت کاری 8 صبح الی 21 شب می باشد و از طریق شماره 09108760286 می توانید با ما در ارتباط باشید.
👋 سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟