اشتباهات نگارشی مؤثر در نتیجه محاسبات در نرم افزار متلب

موسسه پایا پروژه به عنوان متصدی انجام پروژه های متلب وظیفه ی خود می داند که در راستای آموزش نرم افزار متلب گام های موثری را بردارد. با توجه به اینکه یک دوره آموزشی متلب مستلزم تمرین و تلاش بسیار است. اما این موسسه تلاش می کند سهم کوچکی در جهت یادگیری شما داشته باشد.

خلاصه محتوا:

یکی از اشتباهات نگارشی رایج در متلب، لحاظ نکردن نقطه قبل از علائم ضرب و تقسیم و به توان رساندن عنصر به عنصر است که موجب نتیجه اشتباه می شود. همچنین اگر هنگام استفاده از پرانتز در نوشتن معادلات، مکان نادرستی برای بستن پرانتز در نظر گرفته شود، متلب پیغام خطایی صادر نخواهد کرد و محاسبات طبق روال خود انجام خواهد شد و متأسفانه نتیجه نادرست حاصل می شود.

در نرم افزار متلب برخی از المان های نگارشی ریاضیاتی تا حدود زیادی مشابه هم بوده و این مسئله باعث می شود تا در هنگام برنامه نویسی اگر چنانچه برنامه نویس با دقت کافی اقدام به نوشتن کدها ننماید، با خروجی نادرست هنگام انجام پروژه متلب مواجه شود. در این بخش از آموزش متلب، به برخی از این اشتباهات نگارشی خواهیم پرداخت.

اشتباهات نگارشی به دلیل عدم توجه به اصول محاسباتی در متلب

همانطور که می دانید نرم افزار متلب برای ضرب، تقسیم یا به توان رساندن عناصر یک بردار یا یک ماتریس به صورت درایه به درایه، به ترتیب از علائم ریاضیاتی *.، /.، ^. استفاده می کند و در غیر این صورت یعنی زمانی که نیاز به ضرب یا تقسیم یا به توان رساندن یک بردار یا ماتریس با توجه به اصول ریاضیاتی باشد، از این علائم بدون نقطه ماقبل آنها یعنی به صورت *، / و ^ بهره گیری می کند.

 

 

 

اشتباهات نگارشی ریاضیاتی در متلب

از این رو می بایست به این نکته بسیار توجه شود، چراکه انجام محاسبات بدون در نظر گرفتن نیاز مسئله و نوع و ذات اعمال ضرب و تقسیم و به توان رساندن عنصر به عنصر یا بردار (یا ماتریس) در بردار (یا ماتریس) می تواند ما را به نتایج کاملاً اشتباه برساند.

پرانتزها یا کروشه های نامتناسب و باز

نرم افزار متلب به نوعی یک نرم افزار هوشمند محسوب می شود. این نرم افزار هنگام باز ماندن پرانتزها و عدم تطابق تعداد پرانتزها یا کروشه های باز و بسته، علائم خطا و هشدار صادر می کند. البته این صدور علامت هشدار مربوط به زمانی است که پرانتز بازی، با پرانتز مکمل آن بسته نشود، اما اگر اشتباه اصلی در نظر گرفتن مکان نادرست برای بستن پرانتز باشد و در واقع اصول نگارشی و علائم به درستی رعایت شده باشد، متلب پیغام خطایی صادر نخواهد کرد و محاسبات طبق روال خود انجام خواهد شد و متأسفانه نتیجه نادرست حاصل می شود؛ بنابراین دقت داشته باشید که پرانتزها و کروشه ها، دقیقاً مطابق معادلات ریاضی یا فیزیکی مورد نظر نوشته شوند تا با اشتباهات نگارشی ناخواسته موجب نتایج اشتباه نشوید.

 

 

اشتباهات نگارشی ریاضیاتی در متلب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

یک × دو =

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ساعت کاری 8 صبح الی 21 شب می باشد و از طریق شماره 09108760286 می توانید با ما در ارتباط باشید.
👋 سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟