اصلاح فونت ها در اتوکد و حذف خطوط اضافی در برش لیزر

موسسه پایا پروژه به عنوان متصدی انجام پروژه های اتوکد  وظیفه ی خود می داند که در راستای آموزش نرم افزار اتوکد گام های موثری را بردارد. با توجه به اینکه یک دوره آموزشی اتوکد مستلزم تمرین و تلاش بسیار است. اما این موسسه تلاش می کند سهم کوچکی در جهت یادگیری شما داشته باشد.

در برخی از موارد، هنگام پرینت گرفتن از خروجی کار در اتوکد، ممکن است حروف و کلمات نوشته شده در ترسیم به هم بریزند. به عنوان مثال حروف تکه تکه شده و یا برعکس دیده شوند. در این مطلب قصد داریم برای این مشکل رایج، راه حل مناسب ارائه نماییم.

بدین منظور ابتدا دستور Plot را فعال می کنیم. برای این کار کافی است در خط فرمان Plo را تایپ کرده و Enter بزنیم. حال در پنجره بازشده در بخش دوم و قسمت Printer / plotter باید دستگاه پرینتری که می خواهیم خروجی را پرینت بگیریم انتخاب نماییم. در غیر این صورت گزینه Aobe PDF را انتخاب نمایید.

تذکر:

به خاطر داشته باشید به منظور فعال بودن گزینه Adobe PDF بایستی آخرین نسخه Adobe Acrobat pro DC را بر روی سیستم خود نصب کرده باشید.

پس از فعالسازی دستور Plot و انتخاب پرینتر یا Adobe PDF بر روی گزینه Properties کلیک نمایید. در ادامه و در پنجره بازشده بر روی گزینه Graphics کلیک کرده تا زیرمنوهای این بخش باز شوند. حال در زیر منوهای بازشده بر روی    True Type Txet <as text>کلیک کنید. حال در قسمت پایین پنجره گزینه True Type Txet as text را انتخاب کنید. در پایان برای ذخیره شدن تغییرات بر روی گزینه Ok کلیک نمایید.

نکته:

در صورتی که پس از Ok پنجره ای با عنوان Changes to a Printer Configuration File باز شد، گزینه نخست با نام Creat a Temporary PC3file to apply to this plot only برای اعمال تغییرات تنها برای همین پلات می باشد. این در حالی است که با انتخاب گزینه دوم یعنی Save Changes to the following file می توانید تغییرات را ذخیره کرده و برای سایر پروژه ها نیز از آن استفاده نمایید.

حذف خطوط اضافی در برش لیزر با دستور Overkill

در صورتی در فایل ترسیم شده در اتوکد چندین خط روی هم ترسیم شده باشند، در این حالت هنگام برش دستگاه لیزر، عملیات برش چندین بار تکرار خواهد شد. برای جلوگیری از این موضوع کافی است از دستور Overkill استفاده نمود. در واقع این دستور برای حذف خطوطی که روی هم قرار گرفته اند کاربرد دارد.

دستور Overkill در نوار Ribbon و در پالت Modify قرار دارد. همچنین با استفاده از تایپ Ov در خط فرمان نیز می توان این دستور را فعال نمود.

به منظور اجرای این دستور ابتدا موضوعات موردنظر را در صفحه ترسیم انتخاب نموده و سپس با تایپ OV و زدن Enter دستور را اجرا کرده و Ok می نماییم. البته در پنجره بازشده تنظیماتی جهت نادیده گرفتن برخی خصوصیات مانند ضخامت خطوط و … وجود دارد اما به طور پیشفرض گزینه های مربوط به ترکیب و حذف همپوشانی خطوط توسط نرم افزار انتخاب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

1 × 1 =