اضافه نمودن صفحات وب و ارسال ایمیل در نرم افزار متلب

موسسه پایا پروژه به عنوان متصدی انجام پروژه های متلب وظیفه ی خود می داند که در راستای آموزش نرم افزار متلب گام های موثری را بردارد. با توجه به اینکه یک دوره آموزشی متلب مستلزم تمرین و تلاش بسیار است. اما این موسسه تلاش می کند سهم کوچکی در جهت یادگیری شما داشته باشد.

چکیده:

برخی مواقع در انجام پروژه های متلب نیاز است که به صفحات وب لینک داده شود یا صفحه خاصی از اینترنت در ضمن اجرای یک برنامه باز شود. در نرم افزار متلب برای انجام چنین اموری، با در نظر گرفتن توابع خاصی، راهکار ارائه شده است. توابعی نظیر web، urlread و urlwrite برای به کارگیری صفحات وب در متلب و تابع sendmail برای ارسال ایمیل مورد استفاده قرار می گیرند.

در انجام پروژه متلب گاهی اوقات لازم است که به صفحات وب لینک داده شود یا صفحه خاصی از اینترنت در ضمن اجرای یک برنامه باز شود. در نرم افزار متلب برای پاسخگویی به این نیازها، با در نظر گرفتن توابع خاصی، چاره اندیشی شده است. در این بخش از آموزش متلب، توابع مرتبط با اضافه نمودن یا لینک دادن به صفحات وب در نرم افزار متلب و ارسال ایمیل را با یکدیگر مرور خواهیم کرد تا بتوانیم هنگام نیاز، به درستی و به موقع از آن ها استفاده کنیم.

باز کردن صفحات وب در متلب

تابع web: با استفاده از دستور web به صورت زیر می توانیم صفحات اینترنتی مرتبط با برنامه را در حین اجرای برنامه در قالب یک صفحه جستجوگر وب باز کنیم.

دستور web در متلب

همچنین می توانیم آدرس صفحه مورد نظر را مستقیماً مقابل دستور web تایپ کنیم.

 

دستور web در متلب

تابع urlread: با استفاده از این تابع می توان محتویات موجود در این صفحه وب را دانلود کرده و در قالب یک استرینگ در برنامه متلب از آن ها بهره گیری کرد. در زیر مثالی از نحوه به کارگیری این تابع آمده است.

دستور urlread در متلب

تابع urlwrite: این دستور یک صفحه وب را دانلود کرده و در پوشه جاری نرم افزار متلب ذخیره می کند. از این دستور به شکل زیر بهره گیری می شود.

 

دستور urlwrite در متلب

ارسال ایمیل در متلب

تابع sendmail: در برخی مواقع لازم می شود که یک پیغام با عنوان مشخص برای یک فرد یا تعدادی از افراد از طریق ایمیل یا پست الکترونیکی در متلب ارسال شود. برای انجام این کار در محیط نرم افزار متلب از دستور sendmail استفاده می کنیم. نحوه ارسال ایمیل با این دستور به صورت زیر می باشد.

 

ارسال ایمیل در متلب

بخش subject در ایمیل، می تواند دربرگیرنده، یک کد، رشته یا عناصری از یک بردار یا ماتریس یا هر المانی از برنامه متلب که نیاز به اشتراک گذاری آن مطرح است، باشد.

 

ارسال ایمیل به آدرس فرضی در متلب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دو × چهار =

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ساعت کاری 8 صبح الی 21 شب می باشد و از طریق شماره 09108760286 می توانید با ما در ارتباط باشید.
👋 سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟