سطح مقدماتی – انواع تحلیل ها در مدارات ادامه(جلسه۹)

موسسه پایا پروژه به عنوان متصدی انجام پروژه های پروتئوس  وظیفه ی خود می داند که در راستای آموزش نرم افزار پروتئوس گام های موثری را بردارد. با توجه به اینکه یک دوره آموزشی پروتئوس مستلزم تمرین و تلاش بسیار است. اما این موسسه تلاش می کند سهم کوچکی در جهت یادگیری شما داشته باشد.

تحلیل AC Sweep 

جهت تحلیل AC مدار نیاز داریم که قطعات ذخیره ساز انرژی را هم در مدار لحاظ کنیم. با انجام این کار و افزودن خازن های کوپلاژ و بایپس، مداری به شکل زیر خواهیم داشت. خازن بایپس اثر مقاومت امیتر را بر روی گین مدار در تحلیل AC حذف می کند.

در این مدار منبع ولتاز سینوسی دارای دامنه ۱ میلی ولت و فرکانس ۱ کیلو هرتزی است.

مقادیر خازن ها باید ۱۰ میکرو فاراد در نظر گرفته شود. اگر آن را خیلی کوچک در نظر بگیریم. امکان بایپس کردم مقاومت را نخواهد داشت.

تست عملکرد صحیح مدار 

در ابتدا تست می کنیم تا ببینیم که مدار ما عمل تقویت را به خوبی انجام می دهد یا خیر. برای این کار ما یک اسیلوسکوپ را از قسمت vitural instrument mode آورده و یک کانال آن را به سیگنال ورودی و کانال دیگر آن را نیز به خروجی مدار یعنی مقاومت بار وصل می کنیم.

 

از آنجایی که ما دامنه سیگنال ورودی را خیلی کوچک انتخاب کردیم به همین دلیل روی اسسیلوسکوپ نمی توانیم سیگنال های ورودی و خروجی را به شکل دقیقی مشاهده کنیم. باید با تنظیم دامنه مربوط به کانال های اول و دوم سعی می کنیم تا سیگنال ها را قابل لمس تر نشان دهیم.

در اینجا چون نرخ سنجش دامنه سیگنال ورودی که در کانال اول قرار دارد ۲ میلی ولت بوده و نرخ سنجش سیگنال خروجی نیز ۵۰ میلی ولت است بنابراین این موضوع به ما تفهیم می کند که برای سیگنال ورودی طول هر خانه مربعی ۲ میلی ولت و برای سینال خروجی طول هر خانه مربعی ۵۰ میلی ولت است.با محاسبه تعداد خانه های اشغال شده توسط دامنه هر کدام از سیگنال ها، دامنه سیگنال ورودی همان ۲ میلی ولت و دامنه سیگنال خروجی ۳۰۰ میلی ولت محاسبه می شود. در اینجا گین مدار که از تقسیم دامنه سیگنال خروجی بر سیگنال ورودی به دست می آید برابر با ۱۵۰ خواهد بود. این یعنی مدار ما با موفقیت عمل تقویت سیگنال ورودی را انجام داده است.

نکته قابل مشاهده دیگر نیز ۱۸۰ درجه اختلاف فازی است که بین دو سیگنال ورودی و خروجی در تقویت کننده امیتر مشترک قابل مشاهده است.

استفاده از سیگنال ژنراتور 

در هر صورت گین را به ازای بیشترین مقدار ورودی که خروجی را به اشباع نبرده در نظر می گیرند. برای دیدن این وضعیت در مدار باید از یک سیگنال ژنراتور استفاده کرد.

با اجرای این مدار طراحی شده صفحه سیگنال ژنراتور به شکل زیر باز می شود.

 

در این صفحه شما این قابلیت را خواهید داشت که فرکانس و دامنه سیگنال ورودی را تغییر داده و همزمان تاثیر آن را روی سیگنال خروجی در صفحه دوم بینید. تنظیمات دامنه سیگنال ورودی نشان می دهد که وقتی سیگنال ورودی بین ۴۰ تا ۴۵ میلی ولت است خروجی در مرز اشباع قرار می گیرد. گین در این حالت برابر با تقریبا ۱۴۰ خواهد بود.

در نهایت آموزش تحلیل AC Sweep هم کامل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

7 − 1 =

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ساعت کاری 8 صبح الی 21 شب می باشد و از طریق شماره 09108760286 می توانید با ما در ارتباط باشید.
👋 سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟