سطح مقدماتی – انواع تحلیل ها در مدارات – بخش چهارم (جلسه۱۱)

موسسه پایا پروژه به عنوان متصدی انجام پروژه های پروتئوس  وظیفه ی خود می داند که در راستای آموزش نرم افزار پروتئوس گام های موثری را بردارد. با توجه به اینکه یک دوره آموزشی پروتئوس مستلزم تمرین و تلاش بسیار است. اما این موسسه تلاش می کند سهم کوچکی در جهت یادگیری شما داشته باشد.

 

انجام انواع تحلیل ها (AC, DC, Frequency, DC Sweep, AC Sweep) در مدارات الکترونیکی به کمک نرم افزار پروتئوس :

تحلیل فرکانسی :

برای انجام این نوع تحلیل ما از قسمت graph mode نوار ابزار پروتئوس بر روی گزینه تحلیل فرکانسی کلیک کرده و صفحه ای را به اندازه دلخواه روی صفحه شماتیک از می کنیم. مانند موارد قبلی با کلیک روی نوار سبز رنگ صفحه باز شده به تنظیمات نمودار فرکانسی دسترسی پیدا می کنیم.

در صفحه تنظیمات از سربرگ graph گزینه edit graph را انتخاب می کنیم. صفحه جدیدی باز می شود. در این صفحه به یک سری تنظیمات دسترسی خواهیم داشت. در بین این تنظیمات برای گزینه reference نام ورودی مدار را انتخاب می کنیم. گزینه دیگری هم که در دسترس است تنظیمات مربوط به فرکانس اولیه و نهایی نمودار فرکانسی است که باید رسم شود. در ادامه با کلیک روی گزینه add trace خروجی مدار را هم به متغغیرهایی که باید رسم شوند اضافه می کنیم.

در این نمودار با توجه به این که ماکزیمم دامنه فرکانسی ۴۵ دسی بل است به ازای ۳ دسی بل کاهش دامنه در دو طرف ماکزیمم دامنه، فرکانس های قطع بالا و پایین ۳٫۱۱ مگا هرتز و ۵۶۱ هرتز و پهنای باند فرکانسی سیگنال برابر با ۳٫۱۰۹ مگا هرتز به دست خواهد آمد.

تحلیل نویز :

بار دیگر مانند سایر نمودارهای تحلیلی این نمودار را هم از قسمت graph mode انتخاب کرده و پنجره به اندازه دلخواه متناظر با آن را در صفحه شماتیک رسم می کنیم. روی نوار سبز رنگ مربوط به پنجره نمودار نویز کلیک می کنیم تا صفحه تنظیمات باز شود.

در صفحه مربوطه ابتدا از سربرگ graph گزینه edit graph را انتخاب می کنیم.

در صفحه باز شده در بخش reference ورودی را انتخاب کرده و در کادرهای پایینی ابتدا و انتهای محدوده ی فرکانسی را که می خواهیم نمودار در آن بازه رسم شود را انتخاب می کنیم. در ادامه کار بار دیگر از سربرگ graph با استفاده از گزینه add trace در کادر مربوط به probe 1 خروجی را انتخاب می کنیم.

در نهایت با زدن گزینه simulate graph نمودار را به شکل زیر رسم می کنیم.

این نمودار تغییران نویز خروجی را بر حسب فرکانس های مختلف به نمایش می گذارد.

تحلیل AC Sweep :

در جلسات گذشته در مورد روش های دیگری که با آنها می شد تحلیل ac sweep روی مدار انجام داد صحبت کردیم. در این قسمت به کمک ابزاری که در نوار graph mode نرم افزار قرار دارند. سعی می کنیم تا این نوع تحلیل را انجام دهیم.

جهت انجام این کار گزینه AC Sweep را از نوار سمت چپ و در بخش graph mode انتخاب کرده و پنجره ای به اندازه دلخواه را روی صفحه باز می کنیم.

یکی از کاربردهای این نمودار تحلیلی این است که با آن می توانیم ببینیم که بهره مدار با تغییر مقادیر المان های مدار چگونه تغییر می کند. در اینجا ما المان R4 را در نظر می گیریم. ابتدا مقدار این المان را به مقدار مجهول x تغییر می دهیم.

صفحه تنظیمات نمودار را باز کرده و از سربرگ graph گزینه edit graph را انتخاب می کنیم. در این صفحه تنظیمات را به شکل زیر انجام می دهیم.

 

از گزینه add trace خروجی مدار را به عنوان متغییر انتخاب می کنیم.

در نهایت با زدن گزینه simulate graph تحلیل را اجرا می کنیم. این نمودار به شکل زیر خواهد بود.

در این نمودار تحلیل به این صورت عمل می کند که هر نمودار این تحلیل مربوط به یک مقدار مشخص از مقاومت مجهول مورد نظر ما است که به ازای آن مقدار گین مقدار را تحت فرکانس های مختلف نشان می دهد. جهت تفهیم بهتر موضوع یک نقطه خاص از نمودار را در نظر می گیریم.

این نقطه مربوط به مقاومت ۶٫۰۷  است که در این نقطه در فرکانس ۷۲۰ هرتز مقدار گین مدار برابر با ۴۳٫۵ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

14 − ده =

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ساعت کاری 8 صبح الی 21 شب می باشد و از طریق شماره 09108760286 می توانید با ما در ارتباط باشید.
👋 سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟