سطح مقدماتی – تحلیل انواع مدارات منطقی و دیجیتال– بخش دوم(جلسه۱۳)

موسسه پایا پروژه به عنوان متصدی انجام پروژه های پروتئوس  وظیفه ی خود می داند که در راستای آموزش نرم افزار پروتئوس گام های موثری را بردارد. با توجه به اینکه یک دوره آموزشی پروتئوس مستلزم تمرین و تلاش بسیار است. اما این موسسه تلاش می کند سهم کوچکی در جهت یادگیری شما داشته باشد.

طراحی نیم جمع کننده 

قطعات مورد استفاده 

برای طراحی این مدار ابتدا قطعات زیر را از کتابخانه نرم افزار وارد صفحه شماتیک می کنیم.

AND, LOGIC STATE, LOGIC PROBE (BIG), XOR

این قطعات را به شکل زیر سیم کشی کرده و مدار را آماده اجرا می کنیم.

با اجرای مدار بالا در نرم افزار پروتئوس ما یک نیم جمع کننده را خواهیم داشت. عملکرد این مدار به این صورت است که با فعال شدن لاجیک استیت اول در حالی که دومی غیر فعال است. خروجی مدار یک می شود.

 با فعال شدن هر دو لاجیک استیت نیم جمع کننده سر یرز کرده و بیت سرریز یک می شود.

 

در نهایت در حالتی که لاجیک استیت دوم فعال و لاجیک استیت اول غیر فعال است. باز هم خروجی مدار یک بوده و بیت سرریز صفر خواهد بود.

 

روش دوم :

 راه حل دیگری نیز برای اعمال ورودی های منطقی به مدار به جا لاجیک استیت وجود دارد، و آن استفاده از DCLOCK در بخش GENERATOR MODE است.

 

تحت چنین شرایطی برای اینکه بتوانیم هر چهار حالتی که از ترکیب فعال یا غیر فعال بودن دو ورودی به دست می آید را به خوبی نمایش دهیم. لازم است که فرکانس دو سیگنال پالسی را متفاوت از هم در نظر بگیریم.

همچنین مقادیر فرکانس های دو سیگنال ورودی باید کوچک انتخاب شود تا تغییر حالت های خروجی کند تر انجام شود و قابل رویت باشد.

ارائه روش سوم 

روش دیگری هم که برای نمایش خروجی مدارهای دیجیتال می توان از آنها بهره گرفت استفاده از گراف دیجیتال در بخش GRAPH MODE است. برای استفاده از نمودار دیجیتال ابتدا با استفاده از پراب هایی خروجی های مدار نام گذاری می کنیم تا در نمودار دیجیتال قابل تشخیص باشد.

در ادامه نمودار دیجیتال را انتخاب کرده و صفحه مربوط به آن را در صفحه شماتیک به سایز دلخواه باز می کنیم. با باز کردن صفحه تنظیمات نمودار دیجیتال برای انتخاب ورودی های نمودار ابتدا از سربرگ GRAPH گزینه EDIT GRAPH را انتخاب می کنیم و سپس در قسمت مربوطه زمان هایی را که نمودار های خروجی مدار باید در آن بازه رسم شود انتخاب می کنیم.

در ادامه از بخش ADD TRACE با چهار بار انتخاب این بخش تمام ورودی ها و خروجی های مورد نیاز مدار را درون نمودار آپلود می کنیم.

در نهایت با زدن دکمه SIMULATE GRAPH مدار کار شبیه سازی را انجام داده و نمودارها حاصل می شوند.

 

مزیت این روش این است که برای ما مشخص می شود که خروجی ها در چه مقدار بازه زمانی شرایط یک و صفر بودن خود را حفظ می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوزده − نه =

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ساعت کاری 8 صبح الی 21 شب می باشد و از طریق شماره 09108760286 می توانید با ما در ارتباط باشید.
👋 سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟