قوانین نرم افزار آلتیوم – بخش دوم(جلسه سیزدهم)

وسسه پایا پروژه به عنوان متصدی انجام پروژه های آلتیوم وظیفه ی خود می داند که در راستای آموزش نرم افزار آلتیوم گام های موثری را بردارد. با توجه به اینکه یک دوره آموزشی آلتیوم مستلزم تمرین و تلاش بسیار است. اما این موسسه تلاش می کند سهم کوچکی در جهت یادگیری شما داشته باشد.

ادامه بررسی قانون اول (عرض خطوط سیم کشی)

ساخت قوانین دلخواه در نرم افزار

در جلسه گذشته در آخرین مبحث در مورد روش خطا گیری مدار سیم کشی شده صحبت کردیم. اکثرا چون تعداد خطاها بسیار زیاد و رفع دستی آنها وقت گیر است و از آنجایی که می دانیم اکثر خطاها به خاطر نقض قانون مربوط به عرض مسیرها است، بنابراین بهتر است که بعد از تغییر قانون کلی ما سیم کشی های مدار را پاک کرده و دوباره سیم کشی جدیدی را بر اساس قوانین جدید انجام دهیم تا نقض قوانین رخ داده بر طرف شوند.

اگر ما بخواهیم حین سیم کشی عرض مسیرها را عوض کنیم با فشردن دکمه ۳ می توانیم این کار انجام دهیم و بین سه مقدار حداقل، میانگین و حداکثر که خودمان در قوانین این مقادیر را انتخاب کردیم شیفت کنیم.

افزودن قانون جدید به قوانین پیش فرض نرم افزار

ما می توانیم برای هر دسته از مسیرها یک قانون جداگانه تعریف کنیم و دسته مسیرهای مورد نظر خود را درون آن قانون قرار دهیم. برای انجام این کار ابتدا مسیر زیر را پیگیری می کنیم.

 

در این مدار مثلا ما می خواهیم که خطوط تغذیه عرض کانالهایشان از باقی خطوط متفاوت باشد. برای انجام این کار ما باید یک قانون جدید تعریف کنیم که برای انجام این کار ابتدا مطابق شکل زیر عمل می کنیم.

 

با انجام این کار ما در کنار قانون قبلی یک قانون جدید هم خواهیم داشت.

 

نرم افزار به این صورت عمل می کند که وقتی قوانین مربوط به یک مسیر خاص را بررسی می کند این کار را از بالاترین قاونو شروع می کند اگر نام آن مسیر درون قانون اول بود قوانین پایینی دیگر بررسی نمی شود اما اگر نبود قانون بعدی هم بررسی می شود و این چرخه برای تمام مسیرها تا جایی که آن مسیر در یکی از قوانین پیدا شود ادامه پیدا می کند. در این مثال ما قصد داریم تا خطوط تغذیه را از بقیه خطوط جدا کرده و در بالاترین قانون قرار دهیم و باقی خطوط را با هم در قانون دوم قرار دهیم.

ما می توانیم کار را گسترش داده و یک قانون هم برای خطوط +۵v تعریف کنیم.

ترکیب قوانین با یکدیگر

در اینجا به دلیل این که مقادیر مربوط به قوانین اول و دوم (تغذیه و +۵v) با هم برابر هستند می توانیم دو قاونو را ترکیب کرده و هر دو نوع مسیر را در یک قانون بیاوریم. برای انجام این کار مراحل زیر را طی می کنیم.

در نهایت با انتخاب گزینه ok و تایید نهایی صفحه اصلی این ترکیب دو قانون هم به مدار طراحی شده اعمال می شود.

در این جلسه اولین قانون مهم توضیح داده شد. در جلسات بعدی دو قانون دیگر مورد بررسی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

3 × 4 =

فهرست
WeCreativez WhatsApp Support
ساعت کاری 8 صبح الی 21 شب می باشد و از طریق شماره 09108760286 می توانید با ما در ارتباط باشید.
👋 سلام، چطور میتونم به شما کمک کنم؟